Andrzej Krzemkowski | Papier ścierny

Pasy ścierne VSM

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdują się pasy ścierne. To materiały wysokiej klasy, przeznaczone do obróbki materiałów różnego typu, w tym do szlifowania czy polerowania drewna i metalu. Oferowane przez nas materiały znajdziesz w wielu wariantach i bez trudu wybierzesz ten odpowiadający Twoim potrzebom. Gwarantujemy zawsze przystępne ceny oraz niezbędne doradztwo techniczne przed zakupem.
Nasze produkty to profesjonalne akcesoria ścierne, które przydadzą się tak w fachowym warsztacie, jak i w przydomowym garażu podczas prac hobbystycznych i majsterkowania. Wysoka skuteczność przy wygładzaniu powierzchni, usuwaniu wszelkich zgrubień i nieprawidłowości sprawia, że są to wyroby o bardzo uniwersalnym przeznaczeniu.

PAS ścierny XK880Y
PAS XK880Y

Pasek VSM CERAMICS Plus, z zoptymalizowanym mechanizmem samoostrzenia na podłożu z niezwykle trwałego poliestru, umożliwia efektywne usunięcie nadmiaru podczas obróbki stali wysokostopowej pod dużym ciśnieniem i pomaga zmniejszyć koszty.

PAS ścierny KK779Y
PAS KK779Y

VSM COMPACTGRAIN PLUS redukuje koszty związane z materiałami ściernymi poprzez zmniejszenie liczby wymian narzędzi. KK779X wyróżnia się regularnym wzorcem ścierania oraz jednorodną teksturą powierzchni, co w połączeniu z wyjątkowo długim okresem eksploatacji, przekłada się na znaczne oszczędności.

PAS ścierny RX700
PAS RX700

Najnowszy, długowieczny materiał ścierny od VSM, ILUMERON, symbolizuje najwyższy stopień błysku oraz drobnoziarniste, spójne powierzchnie, jednocześnie podnosząc trwałość ścierniwa i zwiększając wydajność produkcji.

Pas bezkońcowy – czym jest ten materiał ścierny?

Bezkońcowy pas ścierny przyjmuje postać zamkniętych taśm (złączonych ze sobą końcami), które stosowane są w różnego rodzaju urządzeniach – mogą to być szlifierki, ale również cykliniarki czy polerki i pilniki taśmowe. Określenie „bezkońcowy” papier ścierny odnosi się właśnie do formy przypominającej pętlę. Po zamontowaniu na rolkach prowadniczych wybranego urządzenia czy większej maszyny szlifującej zostaje ona wprawiona w ruch i do obróbki można wykorzystać całą jej powierzchnię.

Taki papier do szlifierki taśmowej jest powszechnie stosowany w trakcie nie tylko klasycznie rozumianego szlifowania, ale też do czyszczenia powierzchni – na przykład ze starych powłok lakierniczych czy malarskich. Specjaliści wykorzystują pasy bezkońcowe do dokładnego opracowania także ceramiki lub tworzyw sztucznych. Przede wszystkim jednak są to materiały ścierne doskonale sprawdzające się przy pracy ze stalą szlachetną, metalami nieżelaznymi (aluminium, miedź, brąz) i podobnymi surowcami, gdzie wymagana jest wysoka trwałość akcesoriów obróbczych.

Papier ścierny bezkońcowy – charakterystyka

Cechą szczególną papieru ściernego bezkońcowego jest opisana już wyżej jego forma – jako taśma może być zakładany na urządzenia tak ręczne, jak i elektryczne. Podobnie, jak w przypadku wszystkich innych typów materiałów ściernych, także w przypadku pasów bezkońcowych o właściwościach konkretnego wariantu decyduje w dużej mierze nasyp zastosowany na powierzchni szlifierskiej.

W elementach takich, jak papier ścierny do szlifierki taśmowej stosowane są typowe i sprawdzone materiały, to jest:

  • elektrokorund,
  • cyrkon,
  • węglik krzemu,
  • filc (w wariantach przeznaczonych typowo do prac polerskich).

W zależności od granulacji ziaren pasy bezkońcowe dobierane są do obróbki zgrubnej, delikatnego oczyszczania powierzchni czy opracowania wykończeniowego. Dużą rolę, poza ziarnami ściernymi, odgrywa także podkład, na którym produkowane są papiery ścierne w pasach – typ podłoża współgra zazwyczaj z przeznaczeniem pasa i jego nasypem. Wyróżnia się zatem bezkońcowe pasy ścierne wykonane na podkładzie z lekkich tkanin płóciennych (o delikatniejszej strukturze i przeznaczone do wykańczania i wygładzania powierzchni), grubego płótna lub bardzo wytrzymałego mechanicznie poliestru. Ten ostatni, przez swoje właściwości i trwałość jest używany do produkcji papierów ściernych bezkońcowych mających pracować nie tylko na sucho, ale i na mokro.

Nasze pasy bezkońcowe do szlifierek taśmowych dostępne są w różnych rozmiarach, by jeszcze bardziej ułatwić proces dobierania ich do konkretnego zadania czy urządzenia. Duża powierzchnia robocza podnosi wydajność pracy przy jednoczesnym jej usprawnieniu – wiele prac szlifierskich wykonasz dzięki pasom znacznie szybciej i dokładniej. Wysoka wytrzymałość nawet przy intensywnej eksploatacji oraz wygoda montażu czynią z takich pasów ściernych materiały bardzo wszechstronne. Nadają się one przy tym do wyposażenia wielu kategorii, także do szlifierek szerokotaśmowych.

Pasy ścierne bezkońcowe na wymiar

Pasy, poprzez trwałe połączenie ich brzegów, dostarczane są do Klienta już w formie taśmy gotowej do natychmiastowego użytku. W sytuacji, gdy Twoje narzędzia lub maszyny szlifierskie mają nietypowe parametry lub po prostu potrzebujesz indywidualnego produktu, zdecyduj się na pasy ścierne bezkońcowe na wymiar.

Wyroby z tej kategorii materiałów ściernych zostają przycięte do odpowiedniej długości tak, by po połączeniu brzegów uzyskać oczekiwany rozmiar pętli. Wybór papieru ściernego bezkońcowego na wymiar może mieć ponadto duże znaczenie w przypadku konieczności dostosowania go do określonych prac obróbczych lub surowca poddawanego szlifowaniu. Wówczas także szerokość pasa do szlifierki taśmowej może wymagać indywidualnego ustalenia przed zakupem.

Jeśli nie wiesz, jakiego rodzaju pasy ścierne b/k będą najlepsze, skontaktuj się z naszym biurem. Pomożemy dobrać zarówno rozmiar gotowego papieru lub też ustalimy wymiar indywidualny, jak i znajdziemy nasyp z odpowiedniego materiału ściernego o granulacji najbardziej odpowiadającej Twoim planom. Zazwyczaj polecamy wybór kilku wariantów, różniących się tak gradacją, jak i surowcem ściernym, dzięki czemu będziesz mieć pod ręką zawsze wszystkie niezbędne taśmy umożliwiające przeprowadzenie kompleksowej obróbki szlifierskiej.